ЩО РОБИТИ НА ДІЛЯНЦІ В ЛИСТОПАДІ

Зимові посіви

Початок листопада - ідеальний час для посіву холодостійких овочів. Це допоможе зменшити кількість роботи навесні, до того ж підзимові посіви часто дають вищі врожаї.

З овочів в листопаді можна посіяти:

 • моркву;
 • буряк;
 • редиску;
 • пастернак;
 • кореневу петрушку;
 • зелень – бораго, листовий салат, щавель, черемшу;
 • прянощі - коріандр, любисток, листову петрушку, кріп;
 • садимо – озиму цибулю-тиканку, кущівку, озимий часник.

 

Прибрати урожай капусти

Найкраще робити це в ясні дні при температурі повітря в районі від 0 до + 5°С. Зазвичай капусту зрубують під корінь лопатою або зрізають ножем. Зберігають у сухому, гарно вентилюємому погребі при температурі до + 5°С. Але, як засвідчують досвідчені городники, краще зберігається капуста, яку вирвали з корінням. І прямо з корінням відправили в льох. Ще краще – у підвішеному вигляді.

Укрити троянди

Рекомендоване укриття троянд починають з середини листопада, коли листя вже придавило морозцем і воно облетіло з кущів. Але тут важливо стежити за погодою - троянди запросто витримують заморозки до -15 ° С, а від випрівання гинуть дуже швидко. Тому рекомендується основу куща засипати садовою землею (1-2 відра на кущ), слабкої морозостійкості троянди вкривають декількома шарами агроволокна, особливо якщо йдеться про штамбові троянди, місце прищепи в яких високо над ґрунтом.

Якщо в листопаді тримаються плюсові температури, а таке останнім часом трапляється нерідко, то з укриттям краще почекати і дочекатися стійких мінусових температур.

Укрити виноград

Виноградна лоза теж схильна до випрівання, тому поспішати, як і з трояндами, не варто. Головне, укрити його до того моменту, коли температура повітря опуститься нижче -15 ° С. Вкривати виноград треба в суху погоду, щоб лоза не опинилася поверх вологого ґрунту. Рекомендується це робити в сухих канавах, попередньо обробивши лозу від шкідників та хвороб і обрізавши за системою. Накрити канави дерев’яними щитами.

Провести вологозарядний полив саду

Тут немає конкретної прив'язки до дат, головний показник, що пора - повністю опало листя, а це зазвичай трапляється після перших нічних заморозків через 1-2 тижні. Полив має бути рясним, щоб ґрунт промокнув на глибину 40 - 50 см. Рекомендовані дози, які під кожне дерево потрібно вилити:

 • на легких піщаних ґрунтах - 40 - 50 л;
 • на суглинках - 60 - 70 л;
 • на важких глинистих ґрунтах - 80 - 90 л.

Раніше ми з вами говорили, що дерева перед вологозарядним поливом мають бути обкопані. Цей захід не дасть ґрунтові промерзнути взимку на велику глибину, а значить, коріння не замерзне.

І ще важливий момент: вологозарядний полив треба робити в будь-якому випадку, навіть якщо йдуть дощі!

Зібрати листя в саду

Особливо це важливо, якщо у вас сад засіяний газонною травою, яка випріє під таким укриттям. Сам газон має бути ретельно підстрижений і вичесаний.

Опале листя - прекрасна мульча для придеревного кола, але за умови, що дерева були здорові і ваша мульча не стане прихистком шкідникам. З часом листвяна подушка розкладеться і перетвориться в органічне добриво. Але, на жаль, в садах дерева часто вражені хворобами, а багато патогенів зимують якраз на листках. Тому їх краще згребти і закласти в компостну купу - при дозріванні компосту утворюються високі температури, і всі збудники хвороб там гинуть.

Провести санітарну обрізку саду

Великі пошкоджені або сухі гілки можуть від вологи, ваги снігу та льоду відломитися і пошкодити все дерево.

 

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік