Осіння обробка грунту на присадибній ділянці

 Не всі городники мають техніку для оранки чи культивації. А перекопувати лопатою, то ще те задоволення, яке забирає купу часу та сил. Тому більшість господарів нехтує осінньою обробкою ґрунту, а даремно. Це один із основних заходів осіннього догляду.

До речі, не обов’язково чекати поки все з городу буде прибране, щоб почати перекопувати. Цілком успішно це робити можна поступово: викопали часник - перекопали; прибрали огірки - перекопали, таким чином розвантажиться значна частина зусиль для осіннього періоду.

Користь від осінньої обробки ґрунту

Покращується структура ґрунту

Після перекопування в ґрунті з’являються пустоти, збагачується киснем і органічні та не органічні сполуки переходять у доступну для рослин форму. Окрім того, структура стає рихлою і добре розсипається.

Підвищується родючість ґрунту

Перед перекопуванням бажано внести перегній, або гній. Якщо ви влітку використовували в якості мульчі траву, листя, або рослинні решти, ще також буде сприяти покращенню структури ґрунту та його родючості. При насиченні киснем, рослинні рештки, трава, гній швидше розкладаються і перетворюються на гумус.

Це ж стосується перекопування седератних культур.

Захист від шкідників

Взимку неперекопаний ґрунт, особливо в останні зими, глибоко не промерзає і личинки шкідників там себе комфортно почувають. При перекопуванні утворюються грудки, при оранці цілі брили, які взимку повністю промерзають і разом з ними личинки шкідників.

Боротьба з бур’янами

Коріння багаторічних бур’янів виявиться зверху і його легко вибрати, навіть якщо якесь коріння або його частини залишаться на ґрунті, вимерзнуть.

Окрім того, гарна стимуляція проростання насіння однорічних бур’янів, особливо в теплі дні. Такі молоді ростки не витримають низьких температур і загинуть.

Збереження вологи

Сніг на нерівній поверхні затримується краще. Весною при перших потепліннях, тала вода краще проникає у пори і перекопана земля швидше прогрівається і готова до початку посівних робіт ранніх культур. Боронування використовують для закриття вологи в ґрунті.

Осіннє перекопування ґрунту рекомендоване не тільки на ділянках де вирощуються овочеві культури, а і в саду навколо дерев. Це захистить ваш сад від шкідників, позбавить від бур’янів, сприяє глибшому прониканню вологи.

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік