Вирощування розсади селери

Вирощування селери на присадибних ділянках стає все популярнішим, але не завжди вдалим. Якщо вирощування стеблевої (черешкової) селери не викликає труднощів, то виростити якісний коренеплід складніше. Хочу наголосити, що це різні сорти селери. Хоча стебла кореневої селери можна використовувати у їжу, то стеблеві сорти не зав’яжуть нам бажаного, якісного коренеплоду.

Найпопулярніші і найпоширеніші сорти кореневої селери:
- Середньоранні сорти селери кореневої: Празький гігант, Діамант, Каскаді, Яблучний, Грибовський.

- Середньої стиглості: Албіна, Силач, Єгор, Гігант

- Пізні сорти селери: Аніта, Максим.

Оскільки селера рослина тривалого вегетаційного періоду, то висівом у відкритий ґрунт ми не отримаємо гарного врожаю. Саме з цієї причини селеру вирощують тільки розсадним способом. Посіви на розсаду розпочинають у лютому-березні. І віддайте перевагу скороплідним сортам, інакше визрівання коренеплодів може затягтися до осінніх морозів.

Для вирощування розсади ліпше використовувати легкі і вологопроникні ґрунтосуміші, склад яких включає дернову землю, торф (кокосовий субстрат або перліт, вермикуліт), перегній.
Ні для кого не секрет користь талої води для вирощування рослин. Тала, біологічно активна вода позитивно впливає на швидкість проростання насіння, забезпечуючи дружні сходи і міцні паростки. Що таке тала вона – це розтавший сніг, дощова вода.
Де ми її можемо взяти? В цей період це взагалі не проблема.

Посів селери


Пропоную виконати посіви селери з використанням талої води – тобто, наповнити ємності для вирощування розсади селери ґрунтосумішшю на 1/3, гарно зволожити, тобто полити. Накрити ґрунт снігом ще на 1/3 і по снігу розкласти насіння селери. Не бійтеся, що ваше насіння «змерзне», селера холодостійка рослина, коливання температури тільки простимулює проростання, а підчас розставання, сніг затягне в ґрунт насіння разом з талою водою. Зверху не треба нічим присипати. Для проростання насіння селери необхідне світло. Тому ящики з ґрунтом, снігом, розкладеним насінням закриваємо прозорою харчовою плівкою і ставимо на гарно освітлене місце. Температура проростання від 20 до 23 градусів С.
Сходи у вас мають з’явитися на 10-14 день після посіву. У весь цей час слідкуємо за поверхнею ґрунту, при необхідності зволожуємо з розпилювача.

Після дружніх сходів, знімаємо плівку, знижуємо температуру до 16 градусів і обов’язково додаємо інтенсивного освітлення, щоб ваша розсада не витяглася і не впала. Підживлення ніякого в цей період не робимо, бо ви маєте поживну ґрунтосуміш і цього для молодих рослин достатньо.

Розсаджування і пікіровка


У віці розсади 2-4 пари справжніх листочків проводимо пікіровку селери та розсаджування. Думаю на цій процедурі не варто зупинятися, адже вона загально відома. Єдине, на що хочу звернути увагу – при пересаджуванні варто прищипнути кінчик корінця, в цьому і полягає суть пікіровки. Таким чином ваш корінець буде потовщуватися, а не витягуватися у довжину.

Висадку розсади селери у відкритий ґрунт проводимо після закінчення весняних заморозків і прогрівання ґрунту до 12-15 градусів. Орієнтуємося на метеопрогнози погоди. Притіняємо посадки від надмірного весняного сонця, і захищаємо від вітру.
Але це не всі важливі моменти у вирощуванні селери. Про вирощування селери у відкритому ґрунті, як виростити якісний коренеплід без «бороди», тобто без розгалуженнях основного кореня, я вам розкажу детальніше в наступній статті.

 

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік