Сумісність овочевих культур

Мова піде про приємне і безпечне сусідство на овочевих грядках.
Особливо це стосується тепличних та парникових умов, де зробити різний мікроклімат, температуру, вологість складно, тому для сумісного вирощування ми намагаємося підбирати культури, які потребують однакових умов і схожого догляду.
Складно в одній теплиці вирощувати огірки і помідори, так як їм необхідні різні умови температурного режиму і рівня вологості. Але при дотриманні деяких правил і умов можна отримати гарний урожай і однієї, і іншої культури. Необхідно при одночасному вирощуванні огірків і томатів, створити для кожної рослини відповідний мікроклімат. Наприклад, для забезпечення підвищеного рівня вологості для огірків їх можна відокремити ширмою з поліетилену від помідорів і перцю, яким потрібні більш сухі умови. Але ідеального сусідства все рівно не вийде. Томати краще вирощувати в сусідстві з іншими пасльоновими культурами, такими як перець, баклажани. У них спільні вимоги як до ґрунту, так і до мікроклімату. Окрім того засоби догляду та підживлення також спільні. 

Небажаними сусідами томатів є горох, фенхель. З приводу кропу думки фахівців різняться: на початку невідповідні один до одного овочі цілком мирно уживаються, крім того, присутність кропу на томатних рядах здатне вберегти їх від розвитку деяких хвороб і появи шкідників.  

До огірків не слід підсаджувати, наприклад, шавлію зате горох цілком з ним зживеться. Сумісними сусідами для огірків будуть всі види салатів, редиска, цибуля на пір.

Увага: перець – перехресноопильна культура, тому бажано різні види та сорти перцю саджати на різних ділянках. Особливо це стосується гіркого перцю. Одна рослина гіркого перцю здатна змінити смак солодкого перцю навіть на відстані декількох метрів. Тому вибираємо для гіркого перцю окремі ділянки захищені від вітру.  Можна посадити поруч кілька сортів тільки солодких або тільки гірких.

 

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік